Kdo jsme

Jsme majitelé českobudějovické taneční školy Ella (www.tanecni-skola.eu) a e-shop s taneční obuví (www.tanecnu-boty.eu) jsme nejdříve otevřeli jako doplňkovou službu pro klienty naší taneční školy. Často totiž přicházeli na taneční kurzy v nevhodné obuvi nebo v obuvi špatné velikosti i přes rady, které od nás klienti ohledně výběru vhodných bot dostali. Bylo jasné, že si naši zákazníci nemají taneční boty kde pořídit. 

Nejdříve jsme se snažili najít dodavatele tanečních bot v České republice, šlo ale pouze o přeprodej bez možnosti ovlivnit nabídku, a jak jsme posléze zjistili díky neuznaným reklamacím, šlo pouze o přeprodej z Číny. 

Dalším krokem bylo hledání výrobce, nikoliv dodavatele, a tak jsme také zabrousili na východ s tím, že jsme měli možnost zcela ovlivnit vzhled prodávaných tanečních bot a mohli jsme tak na trh přinést velmi malé i obří velikosti, stejně tak boty s velmi úzkým nebo naopak velmi širokým obvodem kolem nártu. Jak tomu bývá, naše spokojenost zdaleka nedosahovala 100 %, ale mohli jsme klientům nabídnout to, co jinde neměli šanci sehnat. 

Cítili jsme potřebu vrátit se na evropský trh a prodávat zboží, které se vyrábí za udržitelných a férových podmínek. Zhoršení kvality provedení dodávaného zboží v době kovidu rozhodlo o ukončení spolupráce s továrnou v Shenzhenu. 

Začali jsme hledat výrobce, který vytváří pro své zaměstnance příznivé podmínky a vyrábí z materiálů vyrobených v Evropské unii. V roce 2022 jsme se osobně seznámili s Oliverem Müllerem (5. generace ve vedení rodinné firmy) a začali úzce spolupracovat s německou rodinnou firmou Diamant, jejíž kořeny sahají až do roku 1873. Na botách značky Diamant nenajdete jediný komponent, který by nepocházel ze zemí EU, některé komponenty dokonce pochází z České republiky, látky pak tradičně z Velké Británie a Itálie. Boty Diamant jsou konstruovány z nejkvalitnějších materiálů a vytváří pro nohu i přes svou měkkost potřebnou oporu. 

Skladem máme stovky párů tanečních bot, další modely máme k dispozici do jednoho týdne. Samozřejmostí je odborné poradenství s ohledem na potřeby zákazníka, anomálie chodidel a způsob používání tanečních bot.